بسم الله الرحمن الرحیم
سلام این وبلاگ رو راه انداختم چون قبلی ها فیلتر شده بود .
نويسندگان

F-117a Night Hawk

 

طراحی منحصر به فرد این هواپیما توانایی های استثنایی به آن می بخشد. اندازه آن حدود F-15 است و از دو موتور توربوفن F404 جنرال الکتریک بهره می برد و توانایی سوخت گیری هوایی آن را به هواپیمایی با برد نا محدود تبدیل کرده است.

در ضمن ‹‹نایت هاوک›› اولین هواپیمای استیلت قابل بهره برداری (operation) جهان است.این هواپیمای تک نفره به منظور حملات پیشگیرانه و نفوذهای سریع و عمیق به نقاط استراتژیک دشمن و نابودی اهدافی که از آنها به شدت محافظت می شود طراحی گردیده است.
مهمات گوناگونی بر روی آن قابل نصب است و دارای سیستم های هدایتی - تهاجمی پیشرفته ای است که باعث دقت در حمله و کاهش کار خلبان می گردد.  به طوری که قادر است بمب های هدایت لیزری را در شب با اختلاف فقط 1 متر به هدف بزند.

 


 

 


 

به طور عمده از المینیوم ساخته شده و پنل های بدنه آن صاف هستند که وظیفه آنها انعکاس دادن امواج راداری در جهتی خلاف فرستنده و منحرف کردن آنهاست که از دیده شدن هواپیما در رادار جلوگیری می کند.کلیه سطوح و اجزای این هواپیما با مواد گوناگونی که امواج راداری را جذب می کنند پوشیده شده است. برای کاهش بیشتر بازتاب امواج راداری لبه های آن را با زوایای خاصی طراحی کرده اند.

در این هواپیما برای جلوگیری از دیده نشدن (رادار گریزی) زاویه دوم ان کمتر از 90 درجه می باشد، به طوری که شکل ان به صورت ‹‹V›› به نظر می رسد. همچنین باعث افزایش مانور پذیری هواپیما نیز می شود.

ورودی پره و خروجی باریک موتور این هواپیما که به (platypus) معروف است از قطعات کوچکی که جاذب گرمایند پوشانده شده است. این طراحی باعث کاهش شناسایی آن توسط سنسور های حرارتی می شود.
همچنین برای ایجاد نشدن رد سفید پشت سر هواپیما، موادی را همراه گازهای خروجی می فرستند تا مانع ایجاد ان بشود

[ ۱۳٩٠/۱٠/۳ ] [ ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ] [ معبودی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دانشجوی کارشناسی مهندسی پزشکی بالینی تهران
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
امکانات وب
RSS Feedبک لینک فا